Altasoft Sınav Yazılımı Modülü

Altasoft Sınav Yazılımı Modülü

by Altasoft

Altasoft Sınav Yazılımı, firmanızın iş yaparken ihtiyaç duyduğu tüm bilgi entegrasyonunu sağlamayı hedeflemiştir. Aday kayıt işlemlerinden başlayarak, sınav planlaması, sınav evraklarının hazırlanması, sınav sonuçlarının girilmesi, karar verme işlemleri ve gözetim takip işlemlerinin tüm otomasyonunu yönetmeye taliptir.

Ayrıca ISO 17024 Doküman Yönetim Sistemi için ihtiyaç duyacağınız, kalite el kitabı, süreçler, formlar ve ilgili kayıtların düzenli bir şekilde yönetilmesi ve istenildiğinde kolayca erişimini sağlamaktadır. Personel ve Komite Üyeleri ‘nizin özlük dosyalarını da kolayca oluşturup arşivleyebileceğiniz modülümüz size hız ve düzen kazandıracaktır. Satış ve Pazarlama personelinizin faaliyetlerini anlık takip edebileceğiniz modülümüz ile yapılan satış faaliyetleri konusunda hızlı bilgi sahibi olabilir, kayıtları oluşturabilir ve raporlayabilirsiniz.

Standart Özelliklerimiz

1. Web tabanlı yazılım teknolojisi web browser ile her yerden erişim (kurulum gerektirmez),
2. Aday Başvuru, Sınav İşlemleri ve Belge Takibi,
3. ISO 17024 Doküman Yönetim Sistem evraklarının yönetilmesi,
4. Özlük Dosyaları’nın digital ortamda yönetilmesi,
5. Satış Pazarlama Faaliyetlerinin Takibi.
6. Local servera yükleyerek internet olmadan çalıştırabilme, yıllık hosting (yer kiralama) ücretlerinden tasarruf,
7. Local servera yüklendiğinde, istenirse web ortamında IP kısıtlaması ile yüksek güvenlik.
8. Kullanıcı bazlı yetkilendirme ile Menü kısıtlaması,
9. Log takibi ile oluşturulan kayıtların sorumlularının tespit edilmesi,
10. Aday kaydı esnasında Mernis Sisteminden isim ve TC Kimlik No onaylama,
11. Tüm süreçlerde gerekli olan formların otomatik üretilmesi,
12. Teorik sınav sonuçlarının girilmesiyle Soru Analizleri,
13. Adaya sorulan soruların kayıt edilmesiyle, tekrar aynı soruyla karşılaşmamasını sağlama,
14. MYK’ya gönderilmesi gereken formların otomatik üretilmesi,
15. Gözetim Takibi için gerekli uyarı periyotlarının ayarlanabilmesi,

Takip Edilebilen Diğer İş Süreçleri

  1. ISO 17024 Belge Yönetim Sistemi Evraklarının Arşivlenmesi ve Kolay Erişimi
  2. Personel Özlük Dosyalarının Sistemden Takibi
  3. Satış Personeli Faaliyetlerinin Takibi

Çalışma Yöntemimiz

Altasoft Sınav Yazılımı olarak müşteri ihtiyaçları ve bilgi güvenliği öncelikli kaygılarımızdır. Bu nedenle müşterilerimizin istekleri doğrultusunda iki çalışma yöntemi ile hizmet verebilmekteyiz;

1. Yerel Kurulum

Şirket merkezinizde bir server oluşturularak, kurulum bu server üzerinde yapılmaktadır. İlk yatırım maliyeti yüksek olsa da yerel ağ üzerinde ve internet bağlantısı gerektirmeyen bir yapıda çalıştığı için bazı firmalarca talep edilmektedir. Bu yöntem ile çalışıldığında sistem güvenliği ve yedeklemesi gibi hususlar firmanız sorumluluğunda olmaktadır. Yedekleme için başka bir lokasyonda tahsis edilecek bir bilgisayar kullanılabileceği gibi portatif HDD yada bir başka yedekleme ünitesi kullanılabilmektedir. Sistem güvenliği için donanımsal Firewall cihazlar önermekteyiz.

Yazılımımızı farklı lokasyonlardan kullanacaksanız, serverin bulunduğu yerdeki modem ayarlarınızdan sabit IP ile çıkış ve ilgili port yönlendirmelerini yapmanız gerekmektedir. Yüksek güvenlikli bir çalışma için modem ayarlarınızdan IP kısıtlaması yapmanızı da tavsiye ediyoruz.

2. Hosting Hizmeti

Bu çalışma yöntemi tercih edildiğinde yazılımımızı profesyonel hosting hizmeti veren bir kuruluşun serverları üzerinde kurulumunu yapmaktayız. Bu durumda sistem güvenliği tarafımızdan sağlanmakta ancak sisteme erişim için internet bağlantınızın her zaman açık olması gerekmektedir.

3. Donanım İhtiyacı

Yerel kurulum tercih edildiğinde güncel özeliklere sahip, 24 saat çalışma şartlarına uygun bir server, kesintisiz güç kaynağı ve kabininin satın alınmasını öneriyoruz. Otomatik yedekleme işleminin nasıl yapılacağını bilgisayar destek hizmeti veren kuruluşunuz varsa, onun da görüşü alınarak uygun bir donanım ile yapılması gerekmektedir. Sisteminizin uzaktan erişime açılması durumunda donanımsal Firewall hizmeti veren cihazlar ile güvenliğin güçlendirilmesi önerilmektedir.

Top